Nu säljer alpina sektionen toapapper och hushållspapper.
Även i år samarbetar vi med Coop Tärnaby och det vi säljer är Serla Maximeter toapapper 24 rullar/bal som kostar 280 kr och Serla Smart Hushållspapper 21 rullar/bal som kostar 260 kr
Ni som vill köpa beställer via en av Fjällvindens säljare från alpina sektionen, fråga runt lite så hittar ni nog åt någon som ni kan beställa av. Det går alltid att fråga Sara Svonni också, hon har koll på säljarna.
Vi som är aktiva i sektionen säljer minst 5 balar per familj och gärna fler:) Prata med grannar och arbetskompisar och dela på dina sociala medier och ta upp beställningar.
Leveransen sker vecka 46, och för er som missar att beställa kommer det finnas extra papper att få tag på, det går alltid att höra av sig om ni behöver mer papper.
Detta säljer vi för att kunna fortsätta med allt roligt vi gör för våra barn och ungdomar, både i backen och under barmarksperioden och vi hoppas att ni som använder toapapper och hushållspapper vill köpa det av Fjällvinden.
